Zbiegi są realizowane na miejscu w pełnoprofilowym zakładzie rehabilitacji z działem przyrodoleczniczym. Baza zabiegowa obejmuje szeroką gamę zabiegów przyrodoleczniczych i rehabilitacyjnych – ponad 50 rodzajów zabiegów, wykonywanych przez doświadczonych fizjoterapeutów i pod nadzorem lekarzy specjalistów.

Sanatorium Uzdrowiskowe Róża w Ustroniu nad Wisłą

Położone jest w dolinie Wisły
pomiędzy Czantorią Wielką, a Równicą
w samym centrum Beskidu Śląskiego - Uzdrowisku Ustroń.

Sanatorium Uzdrowiskowe Róża

Sanatorium Uzdrowiskowe Róża - zaufali nam Mistrzowie

Zaufali naszemu doświadczeniu Mistrzowie!

Polscy paraolimpijczycy
regenerują siły przed nowym sezonem w Róży!

POSZCZEGÓLNE DZIAŁY ZAKŁADU REHABILITACJI OFERUJĄ NASTĘPUJĄCE RODZAJE ZABIEGÓW:

PRZYRODOLECZNICTWO

Stosujemy zabiegi takie jak:

1. Kąpiel borowinowa – to kąpiel z zastosowaniem naturalnych peloidów torfowych (borowiny). Powoduje lepsze dotlenie i odżywienie tkanek, usuwanie toksyn. Łagodzi dolegliwości bólowe związane ze stanem zapalnym mięśni i stawów.

2. Kąpiel solankowa –  z zastosowaniem naturalnej solanki jodowo-bromowej o szerokim działaniu terapeutycznym. Stosujemy ją w leczeniu schorzeń reumatoidalnych w tym reumatoidalnego zapalenia stawów, w łuszczycowym zapaleniu stawów, w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, w ginekologii i dermatologii.

3. Okład borowinowy –  z użyciem naturalnej borowiny ogrzanej i aplikowanej miejscowo na różne części ciała. Rozluźnia mięśnie poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Łagodzi dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa.

4. Jonoforeza  z użyciem naturalnej borowiny – zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek siłami pola elektrycznego naturalnych substancji leczniczych zawartych w borowinie.

5. Inhalacje solankowe – inhalacje solankowe z użyciem naturalnej solanki nawilżają i odkażają drogi oddechowe oraz likwidują przewlekłe stany zapalne błon śluzowych. Likwidując nadmiar wydzieliny śluzowej pomagają w uśmierzeniu bólu gardła i zatok.

6. Sauna – wykorzystywana, jako sucha, dzięki ogrzewaniu piecem elektrycznym wyłożonym kamieniami bądź parowa z regulowaną automatycznie wilgotnością powietrza, poprzez zastosowanie generatora pary. Stosowana dla poprawy wydolności, jako środek hartujący, w chorobach układu oddechowego, krążenia, chorobach stawów.

FIZYKOTERAPIA

1. Elektrolecznictwo – stosuje różnego rodzaju prądy, w celu złagodzenia bólu, poprawy ukrwienia tkanek, szybszego wchłaniania obrzęków, wzmocnienia mięśni.

Stosujemy zabiegi takie jak:

  • Jonoforezę – zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek siłami pola elektrycznego jonów różnego rodzaju leków
  • Prądy diadynamiczne – o działaniu przeciwbólowym i przekrwiennym
  • Prądy interferencyjne – to prądy średniej częstotliwości modulowane w amplitudzie z małą częstotliwością, mające wpływ przeciwbólowy, pobudzające do skurczu, usprawniające krążenie obwodowe, usprawniające procesy odżywcze tkanek i ich metabolizm
  • Prądy TENS – przezskórna stymulacja nerwów – metoda stosowana w leczeniu przewlekłych dolegliwości bólowych, jak i w ostrym stanie choroby; tłumi doznania bólowe poprzez uwalnianie endogennych substancji przeciwbólowych, np.: endorfin, stosuje się w leczeniu bólów pooperacyjnych, pourazowych i w onkologii
  • Elektrostymulacja mięśni i nerwów, m.in.: Prądy Kotza – tzw. rosyjska stymulacja mięśni stosowana na mięśnie szkieletowe, prawidłowo unerwione, osłabione z powodu unieruchomienia; metoda skuteczna, bezbolesna, dobrze tolerowana przez pacjentów
  • Prądy Traberta – przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśni, wywołujące przekrwienie tkanki
  • Skanlab 25 Bodywave® – urządzenie do terapii polem elektrycznym wielkiej częstotliwości – skuteczna i bezpieczna diatermia. Aparat generuje miejscowo optymalne głębokie ciepło, które zwiększa lokalne krążenie, łagodzi ból, poprawia elastyczność i tym samym zwiększa zakres ruchomości. Stosowane głównie w stanach podostrych oraz w schorzeniach przewlekłych w obszarze mięśniowo-szkieletowym. Szerokie zastosowanie w rehabilitacji sportowej.

2. Magnetoterapia – leczenie polem magnetycznym o  niskiej częstotliwości – zabieg ten polega na oddziaływaniu na tkanki zmiennym polem magnetycznym. Pod wpływem pola magnetycznego jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom, powodując hyperpolaryzację błony komórkowej, a tym samym wzmagają przemianę materii. Tym uzyskuje się poprawę ukrwienia w komórce, podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu, co prowadzi do lepszego wykorzystania tlenu przez komórkę.

Zalety:

  • Przenika równomiernie przez wszystkie części ciała ludzkiego
  • Jest metodą nietermiczną i może być stosowane w ostrym stadium choroby
  • Działa rozluźniająco na mięśnie
  • Zabieg może być wykonywany przez gips, bandaż, odzież, przy wszczepionych metalowych implantach (oprócz rozruszników serca)
  • Działa przeciwbólowo w dolegliwościach stawowych, mięśniowych, reumatycznych, w bólach trzewnych i pooperacyjnych
  • Wspomaga gojenie się ran, przyspiesza zrastanie kości, powoduje szybszą regenerację wszelkich urazów
  • Zabiegi mogą być wykonywane u dzieci
  • Ma korzystny wpływ w stanach zapalnych dróg oddechowych
  • Stosowany w leczeniu migren
  • Poprawia krążenie obwodowe

3. Ultradźwięki – o fala akustyczna ( dźwiękowa ) o częstotliwości przekraczającej granice słyszalności ucha ludzkiego. Dzięki mechanicznemu oddziaływaniu wykonują „głęboki mikromasaż tkanki”, a ich działanie biologiczne odgrywa ważną rolę w:

  • Zmniejszaniu napięcia mięśni
  • Działaniu przeciwbólowym
  • Powstawaniu związków aktywnych biologicznie
  • Rozszerzaniu naczyń krwionośnych
  • Hamowaniu procesów zapalnych
  • Przyspieszaniu wchłaniania tkankowego

Stosujemy zabiegi takie jak:

  • Fonoforeza – polega na wprowadzeniu leku do tkanek za pomocą ultradźwięków. Wprowadzana jest cała cząsteczka leku, są to najczęściej preparaty o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym

4. Światłolecznictwo – promieniowanie laserowe, podczerwone i UV powoduje w organizmie szereg zmian prowadzących do biologicznej odnowy komórkowej i do budzenia reakcji regeneracyjnych, poprzez zwiększenie syntezy kolagenu, białek oraz RNA. Dochodzi do dotleniania tkanek, zmian w potencjale komórkowym, zachodzą procesy naprawcze.

Zalety:

  • Obserwujemy korzystny wpływ w leczeniu uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich
  • Stosowane w leczeniu ran i owrzodzeń
  • Do uśmierzania bólu stawów i mięśni

Stosujemy zabiegi takie jak:

  • Laser – z wiązką światła o długości fali 660 nm i 808 nm, aplikowaną (punktowo) w forme kontaktowej oraz poprzez skaner o długości fali 650-660-808 nm gdzie równomiernie naświetlamy większą powierzchnię ciała.
  • Sollux – lampa która emituje promienie świetlne i podczerwone. Powoduje przyjemne odczucie ciepła. Stosowane są filtry czerwony i niebieski w zależności od wskazań.
  • Lampa Bio -V – emituje spolaryzowane światło żółte. Wzmacnia naturalne siły regeneracyjne organizmu. Znajduje zastosowanie w reumatologii, w medycynie sportowej, fizykoterapii oraz w kosmetyce.
  • Kabina/sauna na podczerwień – wykorzystuje promieniowanie podczerwone, daje przyjemne ciepło (do 60°C) o głębszej penetracji. Ma działanie lecznicze oraz rehabilitacyjne. Usprawnia przemianę materii, oczyszcza z toksyn, stymuluje system immunologiczny, poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego, przyspiesza regenerację po wysiłku.

5. Ciepłolecznictwo i zimnolecznictwo

Stosujemy zabiegi takie jak:

  • Termożel – stosowany, jako ciepły kompres żelowy długo utrzymujący ciepło, wolno oddający je tkankom. Łagodzi ból, leczy stany zapalne mięśni i stawów, rozluźnia napięte mięśnie; jako przygotowanie do ćwiczeń.
  • Krioterapia miejscowa – miejscowe schładzanie powierzchni ciała pacjenta dwutlenkiem węgla o temperaturze – 75 C. Czas trwania zabiegu w zależności od wrażliwości pacjenta waha się od 1 do 3 minut. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk, oraz poprawia ukrwienie okolicy poddanej zabiegowi.
  • Krioterapia ogólnoustrojowa w kriokomorze
HYDROTERAPIA

Stosujemy zabiegi takie jak:

 1. Kąpiel perełkowa – zabiegu polegający na kąpieli w wodzie o temperaturze 35- 37 C, do której wtłaczane jest powietrze pod ciśnieniem. Ma działanie odprężające – poprawia samopoczucie i krążenie. Do zabiegu można użyć różnego rodzaju ziół i naturalnych olejków, które wzmacniają działanie terapeutyczne i lecznicze.

2. Kąpiel wirowa – stanowi formę łagodnego masażu kończyn górnych lub kończyn dolnych skojarzonego z wpływem wody o odpowiedniej temperaturze oraz ruchem wirowym wody. Powoduje ona rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę krążenia.

3. Masaż podwodny – wykonuje się ręcznie  w wannie  wypełnionej wodą przy użyciu strumienia o określonym ciśnieniu lub w jakuzzi z wykorzystanie licznych strumieni wody z automatycznych dysz. Jest to typowo odprężający zabieg. Ma korzystny wpływ na skórę, rozluźnienie mięśni oraz przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu zwiększając ukrwienie w skórze, tkance podskórnej i mięśniach.

MASAŻ LECZNICZY

Wykonujemy zabiegi z zakresu:

1. Masaż klasyczny – całkowity lub częściowy wykonywany ze wskazań lekarskich przez wykwalifikowanych rehabilitantów-masażystów. Najczęściej stosowany jest masaż częściowy kręgosłupa, kończyn dolnych, kończyn górnych i inne.

2. Masaż pneumatyczny – to rodzaj masażu przyrządowego, służący głównie poprawie krążenia żylnego i limfatycznego, leczeniu obrzęków limfatycznych po mastektomii, rehabilitacji po urazach i kontuzjach oraz zwalczaniu cellulitu.

3. Masaż limfatyczny – jest masażem usprawniającym krążenie limfy, wykonywanym w wolnym tempie. Zapobiega obrzękom chłonnym, zapalnym i onkotycznym.

4. Masaż automatyczny – jest to rodzaj zabiegu, który jest wykonywany w pozycji leżącej lub siedzącej. Są to masaże relaksujące, poprawiające samopoczucie, stosowane po zabiegach balneologicznych i ćwiczeniach.

KINEZYTERAPIA

Podstawę leczenia fizjoterapeutycznego stanowią zajęcia z kinezyterapii, w skład, której wchodzi między innymi gimnastyka lecznicza prowadzona w formie indywidualnej lub grupowej. Gimnastykę leczniczą stanowią specjalistyczne ćwiczenia, których celem jest kształtowanie wydolności fizycznej, leczenie urazów narządu ruchu, leczenie zespołów bólowych kręgosłupa o różnym podłożu, poprawa samopoczucia i przywrócenie zdrowia. Wszystkie ćwiczenia dobierane są indywidualnie do aktualnego stanu zdrowia, stosownie do jednostki chorobowej uwzględniając potrzeby i wyznaczone cele terapii.

Wykonujemy zabiegi z zakresu:

1. Gimnastyka grupowa – prowadzona pod okiem fizjoterapeuty, który program zajęć dopasowuje do wieku pacjenta, jego stanu chorobowego i możliwości funkcjonalnych. Zajęcia odbywają się w grupach o podobnym schorzeniu, a stosowane ćwiczenia obejmują najważniejsze grupy mięśniowe i wszystkie stawy zachowując ich elastyczność, prawidłową ruchomość, co w efekcie prowadzi do znacznego zmniejszenia dolegliwości bólowych. Ćwiczenia grupowe poprawiają funkcję kręgosłupa uruchamiając rezerwy czynnościowe organizmu, a tym samym znaczą poprawę zdrowia. Czas trwania zajęć do 30 minut.

 2. Gimnastyka indywidualna – odbywa się na odpowiednio to tego przygotowanej sali gimnastycznej wyposażonej w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Aby poprawić sprawność fizyczną w tym celu stosuje się ćwiczenia bierne, czynne, czynne w odciążeniu, czynne w odciążeniu z oporem, ćwiczenia oporowe, oddechowe, izometryczne. Mając na uwadze powrót do zdrowia proponuje się ćwiczenia z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych, taśm Thera-Band, na ergometrze rowerowym, atlasie, steperach czy wielu innych przyrządach rehabilitacyjnych.

3. Trening mięśni dna miednicy – jedne z najważniejszych ćwiczenia dla kobiet. Poprawiające ukrwienie tkanek, uelastycznienie i wzmocnienie mięśni głębokich dna miednicy. Zapobiegające dysfunkcji narządów rodnych oraz pęcherza moczowego u kobiet.

4. Pilates – ćwicząc metodą Pilatesa rozciągamy i wzmacniamy ciało, poprawiamy równowagę oraz pracujemy nad zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Dzięki ćwiczeniom dostosowanym do własnych potrzeb oraz poziomu sprawności, można skorygować wady postawy, nauczyć się kontroli nad pracą mięśni.

5. Yoga – lekkie i przyjemne ćwiczenia fizyczne (asany), które usprawniają nasz kręgosłup, oraz uczą sztuki prawidłowego oddechu i relaksacji. Podczas jednej lekcji trwającej godzinę wykonujemy zestaw asan, które uruchamiają mięśnie całego ciała, co poprawia naszą postawę oraz giętkość i sprawność kręgosłupa.

6. Ćwiczenia w wodzie – doskonały trening poprawiający ogólną wydolność organizmu, sprawność mięśni i stawów. Ćwiczenia trwają około 30 minut. Pacjent nie musi umieć pływać, bo zajęcia odbywają się w wodzie sięgającej do pasa lub klatki piersiowej.

7. Nordic Walking – to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków do marszu, podobnych do tych używanych w narciarstwie biegowym. Podstawową zaletą spaceru Nordic Walking jest uaktywnienie mięśni górnej części ciała: tułowia i ramion, które zwykle nie pracują podczas spaceru. Maszerując z kijami usprawniamy układ krążenia , uaktywniamy większość mięśni, i układ oddechowy. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu w trudnym terenie.

8. Trener personalny

NOWA USŁUGA „ TRENER PERSONALNY”

Jeżeli twoja odpowiedź brzmi „tak” na jedno z poniższych pytań to mogę Ci pomóc!

CHCESZ BYĆ SPRAWNIEJSZY?

Ćwiczenia stabilności ogólnej popularnie zwane na świecie – Core stability exercise, pozwalają na wzmocnienie gorsetu mięśniowego otaczającego tułów zarówno z przodu i z tyłu. Inaczej nazywane są także mięśniami rdzenia, ponieważ stanowią solidną podstawę i bazę, przez którą kontrolowane są wszystkie ruchy człowieka. Systematyczne wzmacnianie tych mięśni może zapobiec wielu urazom, wspomóc rehabilitację, poprawić siłę i technikę biegu.

CZUJESZ SIĘ GRUBO I CHCESZ ZGUBIĆ PARĘ CENTYMETRÓW?

W swojej pracy trener często spotykać będzie się z osobami z nadwagą. Klient taki wymaga ogromnej motywacji i systematycznego treningu, ale z własnego doświadczenia wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ćwiczenia z trenerem personalnym pozwolą Ci wymodelować sylwetkę o jakiej zawsze marzyłeś/łaś.

MASZ KONTUZJĘ ?

Jeżeli trener zna przyczynę kontuzji, wie jak przebiegała rehabilitacja, jakie grupy mięśni są osłabione, jakie ćwiczenia w związku z tym stosować a jakich unikać.

BOLI CIĘ KRĘGOSŁUP ?

Siedzący tryb życia, siedząca praca, przeciążenia spowodowane uprawianiem sportu, ciężka praca fizyczna. To najczęstsze przyczyny bólów kręgosłupa, głównie odcinka lędźwiowego. Rolą trenera personalnego jest nauka prawidłowej techniki podnoszenia przedmiotów, poruszania się, utrzymywanej dobrej pozycji do pracy. Następnym krokiem jest dalsza praca nad wzmacnianiem mięśni stabilizujących kręgosłup.

CHCESZ ZWIĘKSZYĆ MASĘ MIĘŚNIOWĄ?

Ćwicząc z trenerem osobistym jesteś w stanie uzyskać większą masę mięśniową poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń i zaleceń dietetycznych.

JESTEŚ OSOBĄ STARSZĄ I CHCESZ BYĆ SPRAWNIEJSZA/Y ?

Trening z osobami w podeszłym wieku z reguły ma na celu poprawę ich funkcjonowania w codziennym życiu. Ważnym elementem jest siła mięśniowa, rozciągnięcie, trening wytrzymałościowy i równowagi. Trening równowagi i siły minimalizuje ryzyko upadku, co dla osób starszych ma kapitalne znaczenie. Trening siły mięśniowej chroni przed osteoporozą. Rozciąganie pozwala poczuć się bardziej swobodnie, ponieważ z wiekiem zakresy ruchów w stawach zmniejszają się.

CHCESZ WRÓCIĆ DO FORMY PO PORODZIE?

Wykonywanie ćwiczeń wzmacniających i rozciągających to konieczność nie tylko dla szczupłej sylwetki, ale także do szybszej regeneracji po porodzie.

 CHCESZ POZNAĆ TAJNIKI DIETY?

Dieta nie powinna polegać na głodzeniu się. Opiera się na wyborze zdrowych produktów żywnościowych i odpowiednim dopasowaniu posiłków.

 Trener personalny pomoże Ci w tym

METODY SPECJALNE FIZJOTERAPII

W kompleksowym podejściu do rehabilitacji stosujemy nowoczesne metody fizjoterapeutyczne, takie jak:

1. Metoda Ortopedyczna wg Cyriax ‘a – dająca wręcz nieograniczone możliwości diagnostyczno-terapeutyczne stawów i otaczających go struktur(takich jak torebka stawowa, mięśnie, więzadła).Podstawowym założeniem Metody Ortopedycznej wg Cyriax ‘a jest leczenie wzorca klinicznego. Przez zaproponowany w metodzie wywiad i badanie funkcjonalne uzyskujemy kompletną informacje na temat badanego pacjenta. Symptomy i objawy są interpretowane i skatalogowane w formie „wzorców klinicznych”. „Wzorzec kliniczny” jest szczególnym zachowaniem się zaburzeń lub grup zaburzeń. Dla wszystkich obrazów klinicznych metoda oferuje lokalne, bezpośrednie, sprawne i korzystne ekonomicznie leczenie.

2. Metoda McKenzie jest obecnie najpopularniejszą metodą stosowaną w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa. Nadrzędnym celem tej metody jest ograniczenie u pacjenta liczby nawrotów. Kluczowa w tej metodzie jest diagnostyka oraz szczegółowa edukacja pacjenta przez fizjoterapeutę, tak, aby pacjent poznał mechanizm powstawania bólu i w efekcie końcowym umiał sam sobie poradzić oraz zapobiec objawom zaostrzenia. Podczas pierwszej wizyty, która trwa ok.1,5 godziny fizjoterapeuta przeprowadza u pacjenta dokładny wywiad(czynniki wywołujące ból, dotychczasowe leczenie, ocena postawy). Następnie dokonuje badania funkcjonalnego polegającego na wykonaniu testu powtarzanymi ruchami. Terapeuta uzyskuje w ten sposób informacje pozwalające na indywidualne dostosowanie ćwiczeń do danego pacjenta. W metodzie Mc Kenziego wykorzystuje się czynniki mechaniczne generowane siłami samego pacjenta jak i szeroką gamę technik manualnych.

Zalety metody Mc Kenziego:

  • precyzyjna diagnostyka

  • indywidualne podejście do pacjenta

  • zmniejszenie nawrotów choroby

  • wysoki poziom bezpieczeństwa metody

  • edukacja, jako główny aspekt profilaktyki

  • unikanie leczenia farmakologicznego

3. Metoda PNF – na dzień dzisiejszy jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w świecie jak i Polsce metod neurofizjologicznych stosowanych na potrzeby szeroko rozumianej fizjoterapii, a więc stanowi niezbędne narzędzie w usprawnianiu pacjentów z różnego rodzaju zaburzeniami aktywności codziennej oraz funkcji i struktur ciała(np.: nauka obrotów, zmian pozycji, aktywności w staniu, chodzenia).Jest, zatem metodą, która jest najbardziej uniwersalnym narzędziem terapeutycznym. Terapia metoda PNF jest dla pacjenta niezwykle przyjaznym i pozytywnym podejściem do jego dysfunkcji, gdyż w myśl koncepcji to właśnie pacjent wyznacza cele, jakie chce uzyskać w okresie krótko i długo terminowym. Terapeuta staje się partnerem pomagającym uzyskać postawione założenia pacjenta na drodze wykorzystania jego silnych regionów ciała, aktywności, które pacjent jest w stanie wykonać samodzielnie. Takie podejście do terapii stanowi ją bezbolesną a więc przyjazną pacjentowi. Aktywny udział pacjenta połączony z intensywnym treningiem (różnorodność ćwiczeń, częste zmiany pozycji ćwiczeń, ilość powtórzeń), prowadzi do mobilizacji rezerw a więc tych sił w ciele ludzkim człowieka, które w znacznym stopniu przyśpieszają proces powrotu utraconej funkcji przez pacjenta.

4. Metoda S-E-T jest to metoda dotycząca ćwiczeń narządu ruchu w połączeniu z treningiem sensomotorycznym.Za pomocą tej metody tworzymy nowe możliwości ruchowe a odrzucamy nieprawidłowe schematy czynności ruchowych. Efektem jest lepsza stabilizacja stawów, lepsza kontrola postawy ciała i ruchu. Poprawia się koordynacja pracy mięśni wykorzystując połączenie ćwiczeń w łańcuchach kinematycznych otwartych i zamkniętych. Pacjent, po przeprowadzonym wywiadzie przez fizjoterapeutę, zostaje zakwalifikowany do terapii SET. Ćwiczenia dozujemy tak, aby były wykonywane bez objawu bólu i w sposób prawidłowy. Podczas ćwiczeń można wykorzystywać dodatkowe wyposażenie takie jak: ruchomą kolumnę teleskopową oraz elastyczne podwieszki.

5. Kinesiotaping  jest to inaczej plastrowanie dynamiczne, technika terapeutyczna stosowana w rehabilitacji, w której nakleja się plaster o elastyczności 130-140% i rozciągający się tylko na długość na miejsce leczenia. Jego ciężar i grubość zbliżone są do parametrów skóry, nie zawiera leków oraz nie ogranicza ruchów, co je istotne w naszym życiu codziennym i w sporcie. Kinesiotaping oddziałuje na mięśnie, powięzi, stawy, układ limfatyczny i układ nerwowy. Stosowanie plastrów zmniejsza ból mięśni i stawów, usuwa obrzęk limfatyczny, wspomaga pracę mięśni oraz koryguje niewłaściwą pozycję stawu. Efekt poprawy jest widoczny bezpośrednio po zastosowaniu aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu.

DZIAŁ WELLNESS
1. Kąpiel aromatyczna – perełkowa
2. Kąpiel mineralno – kosmetyczna
3. Sauna
4. Kabina na podczerwień
5. Trening personalny
6. Nordic Walking /1 godz. – minimum 5 osób w grupie/
7. Yoga
8. Pilates,
9. Streatching
10. Body ball
11. Aqua- Aerobic
12. Masaż pneumatyczny (antycellulitowy)
13. Masaż automatyczny
14. Trening relaksacyjny

SANATORIUM UZDROWISKOWE RÓŻA WYRÓŻNIA SIĘ UNIKALNĄ FORMUŁĄ POBYTU ALL INCLUSIVE MED

Dzięki FORMULE ALL INCLUSIVE MED otrzymacie Państwo wszystkie zabiegi leczniczo – rehabilitacyjne
i odnowy biologicznej (zgodnie z ordynacją lekarza) w cenie pobytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

  • Minimum 5 zabiegów dziennie!
  • Od 35 zabiegów (7 dniowa kuracja) do 100 zabiegów! (21 dniowa kuracja) w trakcie turnusu rehabilitacyjnego

Naszym celem jest przywracanie zdrowia i sprawności fizycznej, poprawianie Waszego samopoczucia  zgodnie z duchem holistycznej zasady życiowej gdzie człowiek świadomy składa się z ciała, umysłu, emocji i ducha.

Wprowadzając jako pierwsi Formułę All Inclusive Med przyświecał nam jeden cel umożliwić Wam korzystanie z naszych wszystkich usług medyczno-rehabilitacyjnych i całego naszego zaplecza oraz wieloletniego doświadczenia bez ograniczeń. Dzięki czemu nasza misja i powołanie stają się Waszymi środkiem powrotu do zdrowia, odkrywania
samych siebie i swojego przeznaczenia na nowo.